Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hruškový pudink bez cukru a mléka

6. 2. 2014

http://www.jimejinak.cz/2011/12/hruskovy-pudink-bez-cukru-a-mleka/

 

Hruškový pudink bez cukru a mléka

Nastala zima a výběr ovoce, které se dá uskladnit se zúžil na hrušky a jablka. Jeden z receptů, které jsme pro vás vymyslely je hruškový puding. Samozřejmě zdravý, bezlepkový, bez mléka, bez cukru, vhodný i pro malé děti. Dá se podávat jako vychladlý už ztuhlý, jen pokapaný sladěnkou, ale ještě lepší je za tepla, což v chladných dnech určitě oceníte.

¨

Základní informace

Pudink je lehké zdravé  a rychlé občerstvení. Případně  svačinka, kterou můžete dát do plastové krabičky s sebou dětem do školy či na výlet. V létě můžeme pudink nechat zchladit v lednici, pak vyklopit na talířek a zdobit čerstvým ovocem jako na obrázku. V zimě můžeme podávat teplý a zdobit rozvařeným ovocem, karobovou čokoládou, oříšky apod. Nebo prostě podávat jen tak, je dobrý i úplně samotný teplý, právě dovařený. 

 

Ingredience (asi 4 porce )

  • 3 větší hrušky
  • hrst rozinek, pokud hrušky jsou málo sladké tak klidně víc
  • Půl litru ovesného mléka (nebo jiného rostlinného, může být i sušené naředěné vodou)
  • asi deci vody
  • špetka soli
  • 8-10 lžic kukuřičného škrobu
  • sladěnka na ozdobení, nebo datlový sirup

Postup

Očištěné a pouze vykrojené hrušky nakrájíme na kusy a dáme do hrnce s deci vody.  Opereme rozinky na sítku pod tekoucí vodou a přidáme ke hruškám spolu se  špetičkou soli pro zvýraznění sladké chuti ( sůl v tomto případě pomůže vytáhnout z ovoce sladkou chuť). Přivedeme k varu a na mírném plameni dusíme pod pokličkou cca 20 minut. Mezi tím rozmícháme metličkou studené ovesné mléko s 8 – 10 lžícemi kukuřičného škrobu (případně rozmícháme sušené mléko s troškou horké vody a doředíme studenou). Když jsou hrušky dostatečně rozvařené, rozmixujeme obsah hrnce ponorným mixérem do hladka.  Vlijeme do hrnce směs mléka s kukuřičným škrobem a za stálého míchání ještě 5 minut povaříme.  Hotový pudink vlijeme do mističek a zchladlý skladujeme v lednici. Podáváme buď teplý, nebo studený ozdobený naředěnou sladěnkou 1:1 s teplou vodou.

Praktické

Pokud se nám zdá pudink příliš řídký, rozředíme si ještě lžíci škrobu v malém množství studené vody a přidáme ho do hrnce a opět povaříme. V obráceném případě naředíme pudink vodou. Pudink už nám v chladu o mnoho víc neztuhne, proto si připravte kaši tak hustou, jak hustý a pevný chcete mít výsledný pudink.

Obměna

Můžete udělat pudink jen z hrušek, nebo zkombinovat různé zbytky ovoce, které už vadne a je potřeba je zlikvidovat. Nikdy však nepoužíváme ovoce nahnilé či plesnivé!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář