Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolik toxického odpadu se ve vás skrývá?

19. 3. 2014

http://probuzeni.blogspot.cz/2014/03/kolik-toxickeho-odpadu-se-ve-vas-skryva.html

Kolik toxického odpadu se ve vás skrývá?

Než se pustíte do půstu, je vhodné se dozvědět, kolik odpadů nosíte ve svém těle. Jsou dva základní způsoby, jak to přibližně odhadnout. Žádný z nich není komplikovaný ani nevyžaduje nějaké důmyslné lékařské vybavení. A oba jsou dostatečně věrohodné.
 
Jakmile se toxiny dostanou do těla, to samo pozná, že něco takového pro něj není dobré. Proto se pokouší reagovat trojím způsobem:
1. Spálit je s pomocí metabolického procesu (tzn. využít je jako potravu).
2. Vyloučit je s pomocí vylučovacích orgánů.
3. Vázat je a uchovat způsobem, který vydrží dlouhé roky.
 
Jelikož tělo ví, že tyto toxiny mu neprospívají, rozpoznává jejich pravou podstatu: je to toxický odpad (M.E.S.S.) Jestliže naše tělo dokáže toxiny zužitkovat jako potravu, zvládne to; když je má vyloučit ven, zvládne to rovněž. Pokud žádnou takovou cestu nezvládne, zůstane třetí možnost: upravit odpad do podoby, ve které jej lze uložit co nejbezpečněji.
A zde jsou tedy ony dvě metody jak stanovit, kolik odpadu v sobě máte.
Pro první z nich budete potřebovat:
Vysoké nástěnné zrcadlo
Soukromí
Upřímnost
Zamkněte dveře. Svlékněte se do naha. Stoupněte si před zrcadlem. Buďte k sobě upřímní v tom, co v zrcadle vidíte. Sledujte hlavně svou střední část těla. Je nafouklá? Je tam vidět pupek? Máte tukové záhyby tlačící na váš žaludek? Pokud něco podobného vidíte, je tu slušná pravděpodobnost, že v sobě máte toxiny. Jestliže je vaše břišní oblast zvětšená, je určitě naplněná mrtvým a zkaženým materiálem, který bývá vysoce toxický.
 
Otázka:
Funguje vaše střevní peristaltika s každým snědeným jídlem?
Ano, měli byste mít pohyblivá střeva s každým jídlem, které zkonzumujete. Pravidelným vyprazdňováním se rozumí ne pouze JEDNOU DENNĚ, pravidelné je PO KAŽDÉM VĚTŠÍM JÍDLE. Připomeňte si svou kočku nebo psa. U nich se střeva vyprazdňují po každém krmení. U vás by to mělo být podobné.
 
Jestliže vaše odpověď na otázku nafouklého břicha je ano a na střevní pohyby je ne, pak je tu velká pravděpodobnost, že v sobě máte velmi mnoho toxinů.
 
Určitě budete oponovat: Ale všichni ostatní mají břicho podobné jako je moje - a přitom nevysedávají na záchodě o nic častěji, než já!“
Budete mít určitě kus pravdy, avšak žádný jiný člověk vám nepomůže k atraktivní postavě. Zdraví Američanů nebývá zrovna nejlepší. Všude vidíme jen nemoci - téměř každé tělo mívá nějaký problém. Ale jen to, že každý jiný kolem je  nemocný, ještě neznamená, že musíte být nemocní také vy. Hříchy ostatních lidí ještě neomlouvají vaše vlastní. Druhý test je také jednoduchý. Opět k němu není potřeba žádné zvláštní vybavení nebo vyškolený lékařský personál. Pravděpodobně už znáte předem odpověď na následující otázku, aniž byste museli experimentovat.
 
JAK SE CÍTÍTE,
KDYŽ VYNECHÁTE JEDNO NEBO DVĚ HLAVNÍ
JÍDLA?
Pokud vás bolí hlava když jste hladoví, je to příznak silné toxicity. Zkuste si 24-hodinový půst. Jestliže vám bude špatně, rozbolí vás hlava, budete mít závratě nebo silnou slabost, jste velmi zanesení. Je běžné při hladovění pociťovat hlad, ale nikoliv nevolnost. Pokud je vám špatně, znamená to, že PROČIŠTĚNÍ PŮSTEM ve skutečnosti uvolňuje ve vysoké míře toxický odpad do vašeho krevního oběhu.
 
Pokud vaše tělo vykazuje příznaky silné toxicity, je potřeba nejprve podstoupit přípravný režim, než se pustíte do plného půstu. Pro vaše tělo pak bude celý proces mnohem snadnější a bezpečnější. Avšak počítejte s tím, že ani přípravná část nebude nijak snadná. Když z těla odcházejí toxické odpady, nebývá to nikdy příjemné - ať už zrovna absolvujete plný půst nebo ne.
Stavy vysoké toxicity ale znamenají, že půst může být i nebezpečný. Pokud nesnižujete množství toxinů ve svém těle postupně, plný půst by mohl znamenat devastující šok pro celý tělesný systém a tělo by nemuselo být schopné zvládnout toxiny, které se v něm náhle uvolní.
 
Kromě vizuálního vyhodnocení a 24-hodinového půstu, byste si měli položit ještě i několik otázek, které vám umožní pochopit, nakolik je vaše tělo zamořené toxiny. Kladné odpovědi na následující otázky znamenají zvýšenou pravděpodobnost tělesného zamoření a tím tedy i zvýšenou potřebu přípravného režimu před půstem.
 
1. Jste kuřákem nebo jste kouřili dříve?
2. Pracujete společně s kuřáky nebo se s nimi jinak stýkáte?
3. Konzumujete hodně masa?
4. Jíte hodně mléčných výrobků?
5. Vyprazdňujete se jen jednou denně?
6. Užíváte nějaké silné léky nebo drogy?
7. Necvičíte vůbec nebo jen nepravidelně?
8. Máte více než 10 kg nadváhu?
9. Jezdíte autem v dopravní zácpě nebo žijete v prostředí se znečištěným ovzduším?
10. Vypijete méně než 8 sklenic vody denně?
11. Sníte denně méně než 5 dávek jídla obsahujícího čerstvé ovoce a zeleninu?
12. Pracujete v průmyslovém prostředí, kde je mnoho chemikálií?
13. Užíváte laxativa?
14. Vyskytují se ve vaší rodině případy krátkého dožití?
15. Trpíte neustálým zahleněním (ucpáváním nosu, dutin, nemůžete volně dýchat nosem)?
16. Zapáchá vaše tělo, když nepoužíváte deodorant?
17. Zapáchá vám z úst a žvýkáte proto často žvýkačky, abyste to potlačili?
18. Onemocníte snadno a míváte často nachlazení?
19. Máte nějakou vážnou nemoc?
20. Máte mnoho nevýznamných nemocí, jako např. artritidu, kožní problémy (lupénku, akne apod.)?
 
Projděte si těchto 20 otázek. Větší množství kladných odpovědí naznačuje pravděpodobnost, že je vaše tělo hodně zamořené.
V takových případech dokáže půst dělat zázraky, avšak musí být zachovávána zvýšená pozornost. Tělo musí být detoxifikováno pomalu a bezpečně. Musíte si uvědomit, že k vašemu zamoření nedošlo přes jednu noc - trvalo to určitě mnoho let. Neočekávejte proto, že byste se mohli vyčistit za jeden den. Pokud k zanášení docházelo třeba 40 let, počítejte nejméně se 40 dny očisty, která by mohla vést ke kompletní nápravě. Další kapitola se bude zabývat přípravným režimem, který by měl předcházet vlastnímu půstu.
Přípravný program před půstem je určen výhradně ke snížení úrovně
zamoření těla až do stavu, kdy už plný půst nemůže člověku uškodit.
 
... pokračování
 
Začínáme s půstem
 


Nathaniel Hawthorne Bronner, Jr.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář