Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kokosový olej

18. 1. 2014

http://www.vitarecepty.cz

5 přínosů kokosového oleje

Kokosový olej pomáhá hned na několik zdravotních komplikací: zpevňuje kosti, pomáhá proti stresu, je výborný pro péči o pleť, udržuje hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje imunitu, pomáhá s hubnutím, vyrovnává metabolismus, zlepšuje zažívání, příznivě působí na onemocnění srdce, problémy s ledvinami, cukrovku, vysoký krevní tlak, rakovinu a další. Kokosový olej je natolik blahodárný, že ho jistě po přečtení tohoto článku budete používat každý den.

1. Použití kokosového oleje na kůži

Na trhu je mnoho hydratačních krémů, ovšem žádný z nich neposkytuje tak dlouhodobou ochranu jako kokosový olej. Kokosový olej pomáhá odstranit odumřelé buňky, čímž si vaše kůže získá jemnou texturu. Kokosový olej se může používat na opalování i na ochranu před mrazem.

 

2. Použití kokosového oleje v kuchyni

V porovnání s jinými oleji rostlinného původu má kokosový olej hned několik předností. Kokosový olej v organismu úspěšně ničí infekce, plísně, kvasinky a viry a je také protizánětlivý. Antivirové vlastnosti kokosového oleje vám pomůžou ochránit vás před takovými onemocněnými, kterými jsou: chřipka, herpes, spalničky, žloutenka typu C a další. Kokosový olej je nejlepší používat syrový (např. do VITA sladkostí), avšak uplatní se ve vaší kuchyni i tehdy, pokud vaříte nebo pečete.

3. Kokosový olej jako kondicionér

Kokosový olej můžete nanést na vaše vlasy po umytí a použít ho tak jako kondicionér. Pomůže vám, pokud máte suché, lámavé, poškozené a nezdravě vypadají vlasy. Kokosový olej vaše vlasy posílí, ale také odstraní roztřepení konečků vlasů a ochrání vaše vlasy před nepříznivým UV zářením, teplem a chemikáliemi.

4. Kokosový olej jako zubní pasta

Kokosový olej můžete použít také jako přírodní zubní pastu. Kokosový olej vás zbaví nepříjemného zápachu z vašich úst. Ještě skvělejší vlastností kokosového oleje však je, že snižuje riziko vzniku zubního kazu a onemocnění dásní.

5. Kokosový olej na masáže

Kokosový olej můžete také používat jako masážní olej. Kokosový olej má však bod tuhnutí 24 stupňů Celsia, takže ho před aplikací musíte mírně nahřát. Olej z kokosu se výborně hodí na masáže, protože je nemastný, lehký a krásně voní. Používejte kokosový olej ve vaší domácnosti i vy, díky jeho všestrannosti se u vás doma určitě neztratí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář